O Marce KROM

KROM Kendama narodził się z misją produkcji najwyższej jakości kendam na świecie, dążąc do tego, aby Kendama była najpopularniejszym sportem towarzyszącym na świecie. Od początku istnienia firmy pracowaliśmy nad rozpowszechnianiem kendamy na skalę globalną. Powstanie i rozwój społeczności kendamowej pozwolił na dynamiczny wzrost i rozwój marki KROM, a nasz team podróżował po całym świecie popularyzując kendamę.

W 2010 r. KROM został założony przez  Thorkilda Maya, który w 2014 roku zdobył tytuł mistrza świata we freestyle'u w nadziei, że zaszczepi zajawkę kendamową gdziekolwiek będzie to możliwe. Od tego czasu ciężko pracowaliśmy nad rozwojem kultury kendamowej na całym świecie z siedziby głównej KROM i sklepu w Kopenhadze.

W sklepie KROM prowadzimy cotygodniowy klub kendamowy i pracujemy nad wspieraniem podobnych inicjatyw, takich jak kluby kendamowe w Kolorado, na Łotwie, czy w Polsce. Każdego roku sponsorujemy również wiele wydarzeń z nagrodami i profesjonalnymi graczami, a także sami organizujemy eventy m.in., takie jak Mistrzostwa Europy w Kendamie w 2019 roku.

Gdy kendama rozwijała się na całym świecie, KROM naturalnie też się rozwijał, a pomysłów na tworzenie własnych kendam i większego zaangażowania w społeczność nie można było powstrzymać. W drugiej połowie 2012 r. KROM Kendama zmieniło się z bycia głównie ekipą ziomali grających i dystrybuujących kendamy do poszukiwania sposobu na tworzenie najlepszych możliwych kendam. Prowadząc DAMAFEST w 2013, mistrzostwa Ameryki Północnej w Kendamie, KROM zaczął zdobywać popularność dzięki uznaniu czystych wzorów dam i szalonych sztuczek. Thorkild May i jego kumpel z teamu Mathias Rasmussen ostatecznie wygrali Mistrzostwa Ameryki Freestyle, ustanawiając to, co stało się podstawą wizerunku KROM: charakterystyczny duński styl kendam z funkowym sznytem.

Od tego czasu KROM rozwijał się nieustannie, zawsze starając się reprezentować społeczność kendamową w najlepszy możliwy sposób i oczywiście dostarczać najlepsze możliwe produkty wszystkim sympatykom kendamy na całym świecie. Z każdą nową kendamą dążymy do poprawy zarówno grywalności, jak i wyglądu. Do tych i innych celów zebraliśmy najlepszy team na świecie, złożony z uznanych na arenie międzynarodowej graczy z kilkoma tytułami mistrzostw świata i Europy, a także wielu ziomków, którzy pomagają osiągnąć nasze cele.

Jesteśmy wdzięczni za to, że dzięki naszej pracy możemy wznieść Kendamę na nowe wyżyny i nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, gdzie dalej zabierze nas kendama. Będziemy pracować nad tym, aby każdego dnia dawać radość z kendamy nowym ludziom. Kendama wyróżnia się zdolnością do poprawy funkcji poznawczych i koordynacji ręka-oko, jednocześnie łącząc ludzi na całym świecie, przekraczając bariery językowe i umożliwiając nam komunikację na całym świecie. Kendama zapewnia coś realnego i namacalnego w czasach, gdy rzeczy stają się bardziej abstrakcyjne niż kiedykolwiek wcześniej.

Uwielbiamy kendamę za to, że pozwala nam odejść od coraz bardziej cyfrowego świata, umożliwiając nam odświeżenie i ponowne nawiązanie kontaktu z ludźmi wokół nas. Mamy nadzieję, że dzięki naszym produktom poczujesz naszą pasję i zaangażowanie!

Wszystkiego najlepszego,
Rodzina KROM